понеділок, 6 жовтня 2014 р.

В ЦЕ МИ ВІРИМО - Про БогаВ ЦЕ МИ ВІРИМО - Про Бога: Перш за все ми одностайно того дотримуємося та навчаємо відповідно до ухвали Нікейського Собору, що є одна Божественна Сутність, Яка називається, і
 Яка є правдивим Богом, і що є три Особи у цій одній Божественній Сутності, однаково могутніх і однаково вічних: Бог Отець, Бог Син, Бог Святий Дух. Всі троє є однієї Божественної Сутності, вічної, неподільної, необмеженої могутності, мудрості та доброти, один Творець і Охоронець всього видимого і невидимого.
І під словом «Особа» не мається на увазі якась частина, якась властивість у чомусь іншому, але те, що в собі існує, як-то його використовували отці.Отже, всі єресі, що виникли проти цієї статті, відкидаються, як-от: маніхеян, які стверджують про те, що є два боги, один добрий, а один злий; а також валентиніанів, аріанів, евноміанів, магометян та інших до них подібних;а також самосатеністів, старих і нових, які вважають, що є лише одна Особа, перекручено стверджують, що інші двоє, Слово та Святий Дух, не є обовязково відмінними Особами, але що Слово означає фізичне слово, а Святий Дух є рухом, спричиненим у творіннях. (Сповідання Віри, 1 стаття Про Бога)

Немає коментарів:

Дописати коментар