понеділок, 6 жовтня 2014 р.

Не плач.

                                                   
Не плач.
(Нарис до молитовного роздуму пастиря Дмитра Дідківського)
«І сталось, наступного дня Він відправивсь у місто, що зветься Наїн, а з Ним ішли учні Його та багато народу. І ось, як до брами міської наблизився Він, виносили вмерлого, одинака в своєї матері, що вдовою була. І з нею був натовп великий із міста. Як Господь же побачив її, то змилосердивсь над нею, і до неї промовив: Не плач! І Він підійшов, і доторкнувся до мар, носії ж зупинились. Тоді Він сказав: Юначе, кажу тобі: встань! І мертвий устав, і почав говорити. І його Він віддав його матері. А всіх острах пройняв, і Бога хвалили вони й говорили: Великий Пророк з'явився між нами, і зглянувся Бог над народом Своїм! І розійшлася ця чутка про Нього по цілій Юдеї, і по всій тій країні». (Від Луки 7:11-17)
Благодать вам і мир від Бога, Отця нашого, і Господа Ісуса Христа.                   (Гал. 1:3)
Дорогі у Христі Ісусі, давньоримський філософ Луцій Сенека , визнаючи швидкоплинність нашого життя говорив: «Ніколи число прожитих років не змусить нас визнати, що ми прожили достатньо». Між життям і смертю ми завжди вибираємо життя. Незалежно  від кількості прожитих років ніхто не хоче помирати. Саме слово «СМЕРТЬ» лякає нас та приводить у відчай. Й щоб якось продовжити життя вченні постійно працюють над різними «еліксирами  життя» але в них нічого не виходить. Смерть сильніша за людське життя. Люди вмирають від нещасних випадків,від хвороб від старості. Смерть це незворотній наслідок гріхопадіння Адама і Єви. «Тому то, як через одного чоловіка ввійшов до світу гріх, а гріхом смерть, так прийшла й смерть у всіх людей через те, що всі згрішили».(Рим. 5:12).
Нам так само як і жителям містечка Наїн нажаль частенько приходиться бувати на похоронах. В таких випадках ми сумні, перелякані, наші очі вологі від сліз, а серце наповнене жалем та журбою. Смерть не дає нам ніякого шансу чи вибору. Вона як суворий суддя ставить нас перед фактом: «Все, близької Вам людини більше не має. Вона померла».  «Стережіться наступними можете бути Ви». Замість слів втіхи нам згадуються уривки з Писання: «бо всі згрішили, і позбавлені Божої слави… Рим. 3:23) й «Бо заплата за гріх смерть…» (Рим. 6:26).  І це дійсно так.
Ми шукаючи втіхи іноді чуємо від людей: «Поплач, легше стане». Але хіба може стати легше. Народна мудрість нам говорить: «Сльозами горю не допоможеш». Смерть близької нам людини це рани на нашому серці які не гояться. Це рани з якими нам потрібно вчитися жити. «Не плач!» - говорив Ісус наїнській вдові. «Не плач!» - Він промовляє до всіх у хвилини горя, нещасть, у хвилини коли люди втрачають своїх близьких. Це слова великої втіхи. Бо  до слів Закону: «всі згрішили, і позбавлені Божої слави» нам додаються слова Євангелія: «але дарма виправдуються Його благодаттю, через відкуплення, що в Ісусі Христі, що Його Бог дав у жертву примирення в крові Його через віру, щоб виявити Свою правду через відпущення давніше вчинених гріхів, за довготерпіння Божого, щоб виявити Свою правду за теперішнього часу, щоб бути Йому праведним, і виправдувати того, хто вірує в Ісуса».(Рим. 3:24-26). Й до «Бо заплата за гріх смерть…» нам додано: «а дар Божий вічне життя в Христі Ісусі, Господі нашім!»
Й хоч ми сумуємо на похоронах за померлими що вони пішли від нас і ми їх більше не побачимо. Ми втішаємо себе тим що вони спочили в Господі.
«Поправді, поправді кажу вам: Хто слухає слова Мого, і вірує в Того, Хто послав Мене, життя вічне той має, і на суд не приходить, але перейшов він від смерти в життя». (Ів. 5:24) й «І почув я гучний голос із престолу, який кликав: Оце оселя Бога з людьми, і Він житиме з ними! Вони будуть народом Його, і Сам Бог буде з ними,і Бог кожну сльозу з очей їхніх зітре, і не буде вже смерти. Ані смутку, ані крику, ані болю вже не буде, бо перше минулося!І сказав Той, Хто сидить на престолі: Ось нове все творю! І говорить: Напиши, що слова ці правдиві та вірні!» (Об. 21:3-5)

А Сам Бог миру нехай освятить вас цілком досконало, а непорушений дух ваш, і душа, і тіло нехай непорочно збережені будуть на прихід Господа нашого Ісуса Христа! Вірний Той, Хто вас кличе, Він і вчинить оте! (1Сол.5:23,24) Йому нехай буде слава по віки. Амінь.

Немає коментарів:

Дописати коментар