вівторок, 28 жовтня 2014 р.

В ЦЕ МИ ВІРИМО - Про свобідну волю.

Про свобідну волю навчається, що людина до певної міри володіє волею, яка дає їй змогу жити показним пристойним життям і здійснювати вибір, що охоплюється розумом;
однак без благодаті, допомоги та діяльності Святого Духа сама людина не спроможна ставати прийнятною для Бога, щиро Бога боятися, а чи вірити в Нього, або ж викидати вроджені лихі пожадливості зі свого серця,
проте це здійснюється через Святого Духа, Який дається через Слово Боже, бо Павло каже в Першому посланні до коринтян 2:14: «А людина тілесна не приймає речей, що від Божого Духа».
Для очевидності, що ці слова не є новизною, тут наводяться слова святого Августина про свободу волі з його третьої книги «Гіпогностикон»:«Ми погоджуємося, що всі люди мають свободу волі, тому що всі вони мають природній вроджений глузд і розум, однак це не дає їм змоги діяти в питаннях стосовно Бога (таких, як любов до Бога від цілого серця чи страх перед Ним), тому що лише в показних ділах цього життя вони можуть мати свободу вибирати між добром і злом.
Під «добром» я маю на увазі те, до чого вони спроможні за своєю природою, як-от: працювати на полі чи ні, їсти, пити, відвідати чи ні приятеля, одягатися чи ні, будувати, одружуватися, займатися торгівлею, або ж робити все те, що може бути добрим і прибутковим.
Нічого з цього взагалі не існує без Бога, проте все є від Нього та через Нього. І, навпаки, за своїм власним вибором людина також може виношувати зло, як-от: ставати навколішки перед ідолом, здійснювати вбивство тощо». (Сповідання віри, стаття про СВОБІДНУ ВОЛЮ)

Немає коментарів:

Дописати коментар