понеділок, 29 вересня 2014 р.

Свято перемоги християнства.

Браття, слово про хрест є глупота тим, що погибають, а для нас, що спасаємося, є сила Божа. Писано бо: Знищу мудрість мудрих, і розум розумних зведу нінащо. Де мудрий? Де вчений? Де дослідник віку цього? Хіба Бог не зробив дурною мудрість цього світу? А що світ своєю мудрістю не пізнав Бога в Божій мудрості, Богові вгодно було спасти віруючих глупотою проповіді. Коли юдеї вимагають знаків, а греки шукають мудрости, ми проповідуємо Христа розп'ятого - ганьбу для юдеїв і глупоту для поган, але для тих, що покликані - чи юдеїв, чи греків - Христа, Божу силу і Божу премудрість. (1Кор. 1:18-24)
27 вересня, ми відзначаємо свято перемоги християнства. (свято Воздвиження Хреста Господнього).
Історики Східної Церкви вважають, що дві події лягли в основу встановлення цього свята, а саме віднайдення в IV ст. Хреста, на якому розп’яли Ісуса, та повернення цього хреста з Персії до Єрусалима у VII столітті:
      1) Цариця Олена, мати римського імператора Констянтина Великого, відзнайшла хрест на якому був розіпятий Ісус.
2) Іншою важливою подією, що зробила це свято загальним на Сході та Заході, стало повернення Господнього Хреста до Єрусалиму після того, як 614 року перський цар Хозрой, здобувши Єрусалим, забрав Хрест до перської столиці в Ктесифоні. Повернув Хрест Господній до Єрусалиму імператор Іраклій 628 року після перемоги над персами.

Немає коментарів:

Дописати коментар